herb BIP - Urząd Miejski w Reczu

www.recz.pl

Zaproszenie do zgłaszania propozycji do Planu Rozwoju Lokalnego

Recz, 20.05.2004


Przedsiębiorcy,
Podmioty, Organizacje Gospodarcze,
Inwestorzy, Stowarzyszenia


W związku z wymogiem, jaki wynika z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, (ZPORR), aby ubiegać się o dofinansowanie inwestycji realizowanych przez gminę w ramach Priorytetu 3 Rozwój Lokalny, w tym także zadań planowanych przez inne podmioty, np. przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, niezbędnym jest posiadanie Planu Rozwoju Lokalnego.
Podstawowym celem opracowania Planu Rozwoju Lokalnego jest wskazanie zadań inwestycyjnych na terenie Miasta i Gminy Recz planowanych do realizacji przy wsparciu z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Plan Rozwoju Lokalnego stanowić będzie załącznik do wniosków o dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Gminę. Istotnym składnikiem Planu jest określenie przewagi konkurencyjnej naszej Gminy w stosunku do innych po to, aby wyznaczyć cele, którym w przyszłości przyporządkujemy projekty realizacyjne dofinansowywane z zewnątrz. Skoordynowanie zamierzeń inwestycyjnych przedsiębiorstw, podmiotów i organizacji gospodarczych, inwestorów i stowarzyszeń z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Gminy Recz powinno wpłynąć pozytywnie na tempo jej rozwoju.
W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zgłaszanie propozycji do Planu Rozwoju Lokalnego na lata 2004-2006 i późniejsze.
Niezbędnym przy składaniu propozycji i wniosków jest określenie:
-nazwy planowanego zadania,
-charakteru inwestycji,
-etapu oraz harmonogramu działań,
-oczekiwanych rezultatów,
-instytucji i podmiotów uczestniczących we wdrażaniu,
-wartości zadania,
-źródeł finansowania.
Wnioski mogą również składać mieszkańcy miasta i gminy
Jednocześnie zapraszam na spotkanie z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji, które odbędzie się w dniu 25.05.2004 o godz. 13oo w sali narad Urzędu Miejskiego w Reczu.Z poważaniem

Burmistrz Recza
Zbigniew Ligus

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Paweł Kozina 24-05-2004 19:50
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 24-05-2004
Ostatnia aktualizacja: - 24-05-2004 19:50